Manga - Şehr-i Hüzün (Yeni)

 Manga - Şehr-i Hüzün (Yeni)

2001 sonlarına doğru kurulan maNga grubunun hikayesi Yağmur Sarıgül “Yamyam”(Gitar)’ün barlarda “cover” parçaları yorumlayıp eğlendikleri gruptan ihraç edilmesiyle başladı. Yeni grubunda rock müzikle elektroniği, sert gitar riffleriyle rap vokalleri birleştirmek isteyen Yamyam öncelikle okuldan en yakın arkadaşı Orçun Şekerusta ( Bas Gitar)’yı gruba dahil etti. Sonrasında Özgür Can Öney ( Davul), Efe Yılmaz (Turntable) ve Ferman Akgül (Vokal)’ün gruba dahil olmasıyla ilk kadro tamamlanmış oldu. Tarz olarak ise yeni yeni gönüllerini kaptırdıkları “nu metal” ve “hardcore” akımını benimsemişlerdi.

Ayrıca albümde maNga' nın albüm kayıtlarını yaptıkları süreç içinde sevenlerinden topladıkları ses kayıtlarıyla hazırladıkları ve sevenlerine adadıkları bir şarkı da yer alıyor.

Albümünü ilk video klibi; Norah Jones , Pearl Jam ve Radiohead gibi birçok ünlü sanatçı ve grubun klip çalışmaları ve Coca Cola, Sony, Ford gibi birçok büyük firmanın reklam çalışmalarında görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak imzası bulunan Yon Thomas tarafından “Dünyanın Sonuna Doğmuşum” adlı şarkıya çekildi.

Bir zamanlar remix

Yorumlar

  1. 11 Nisan 2009 Cumartesi

    İlkte grum manga'ya (ferman akgül yağmur sarıgül,cem bahtiyar,efe yılmaz'a ve özgür can öney'i) teprik ederim ikinci albümleri için her zaman ki gibi el sanatı yapan kişi koray beydi galiba hatırlamıyorum benim 2 gün önce oldu haberim www.mangaclub.net açılsaydı.Çok rahat haberim olurdu.Umarım yakında tekrar döner sitemiz takıldığımız tek siteydi.Buradan ferman akgül'e sorum var yine spa olacak mı ? yoksa başka çizimlerle devam mı? edeceksiniz.Bide www.manga.web.tr sitesinde ki topladığınızda keşke çeke bilseydim ama hayatta keşkelere yer yoktur. bu yüzden yeni albüm'ünüzden daha nice albümler görmeyi istiyorum.

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur