Radyocular EXPO 2020 Zirvesinde!

Ege Bölgesi Radyo Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldiler.

Radyocular EXPO 2020 Zirvesinde!

İzmir Valiliği ile Ege Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği (EGERATİNDER) işbirliği ile düzenlenen İzmir EXPO 2020 bilgilendirme toplantısında, Vali Cahit Kıraç, Balçova Termal Otel'de radyocularla bir araya geldi.

Toplantıda radyoların insanlara ulaşmak için önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini belirten Kıraç, "Görsel haber akışlarını her ortamda izleyemezsiniz. Birçok parametrenin ve fiziki ortamın buna uygun olması gerekir. Buna karşın dağın başında bile radyodan istifade edebilirsiniz. İnsanlar, radyo dinlemeden yapamazlar. Diğerleri önemsizdir diye söylemiyorum ama yaşanan gerçek bu. Bu bağlamda Ege'nin her noktasındaki radyo temsilcileriyle yapacağımız çalışmalarla, EXPO 2020 sürecini sizlere anlatacağız. Bundan sonraki süreçte vereceğiniz destekler için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sağlık temalı bir EXPO'yu gerçekleştirmenin dünya ve Türkiye için önemli olduğunu aktaran Kıraç, "Burada İzmir, Afyon, Manisa, Balıkesir, Balıkesir, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak'tan gelen radyo temsilcileri var. Bizler EXPO 2020 için sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Bu salondakiler İzmir ve ülkemiz adına anlamlı bir ses verdiler ve kentin hedefine ortak oldular. Ege'de sadık bir radyo dinleyicisi kitlesi var. Bizler çok sesliliğe örnek olacak bir kamu spotu hazırladık. Bu noktada radyolar, bu sürecin toplumsal sahiplenmesine önemli katkı sağlayacaktır" ifadesinde bulundu. EXPO'nun Türkiye ve İzmir'in bir projesi olduğunu da vurgulayan Kıraç, "Projemizin logosu neşeli, sportmen ve sağlıklı bir insanı temsil ediyor. Güneş ise Anadolu'nun değişik dillerinde güneşin doğduğu toprakları ifade ediyor. Anadolu farklı medeniyetlere beşiklik etmiş, dünyanın en önemli insanlarını yetiştirmiş bir coğrafya" diye devam etti.

Ardından EXPO 2020 Genel Sekreteri Nazlı Kayı, "Temel amaç siz radyocularla beraber tek ses tek nefes kamuoyunu bilgilendirmektir. Sizlerden beklentimiz EXPO'yu duyurup paylaşmanız ve sahiplenmenizdir." diye konuştu.

Daha sonra yemeğe geçildi.

EXPO 2020 Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız...

EXPO 2020 Hakkında Detaylı Bilgi İçin Buraya Tıklayın. 

Balçova / İZMİR

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur