Haber Arşivi

Anasayfaya Dön

Gündem

TRT Genel Müdürü Sobacı, dünyanın en büyük yayın birliğine başkan seçildi

2 Kasım 2023 Perşembe

Dünyanın en büyük yayın birliği olan Asya Pasifik Yayın Birliği'nin başkanlığına TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı seçildi. Sobacı, bu sonucun Türkiye'nin yükselişinin bir yansıması olduğunu söyledi. Sobacı, İsrail-Filistin meselesinde Batı medyas

Kültür Sanat

Ücretsiz Wi-Fi dönemi başlıyor

25 Ekim 2017 Çarşamba

Şehir Tiyatroları sahnesinde ücretsiz internet hizmeti verilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından "İBB WiFi" ismiyle verilen ücretsiz internet hizmeti, Şehir Tiyatroları sahnelerinde de verilecek.

Medya

Yalan haber, dünyada güvenlik sorunu

29 Ocak 2024 Pazartesi

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yalan bir haberin yaygınlaşma hızının doğrunun hızından kat kat fazla olduğunu belirtip, "Özellikle dijital mecralarda bu hız daha da artıyor. Yalan haber, bugün dünyada bir güvenlik sorunu olarak tartışılıyor.

Yerel Yönetim

Radyo Amatörleri Muratpaşa Belediyesi ile protokol imzaladı

23 Ekim 2023 Pazartesi

MURATPAŞA Belediyesi, deprem, sel, orman yangınları gibi doğal afet felaketlerinde, telsiz haberleşmesini kesintisiz sağlayan Türkiye Radyo (Telsiz) Amatörleri Cemiyeti (TRAC) arasında işbirliği protokolü imzaladı.

Söyleşi

Dinleyicimizle aile olmanın gururunu yaşıyoruz

11 Nisan 2020 Cumartesi

4 yaşına basan Turkuvaz Radyolar'ın Yayın Müdürü Füsun Alkan "En çok dinlenen dijital radyo platformları arasındayız. Dinleyicimizle aile olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi

Makaleler

Ali Eyüboğlu Radyo Ödüllerini Yazdı!

15 Şubat 2024 Perşembe

Duayen gazeteci Ali Eyüboğlu Milliyet Gazetesi'nde ki köşesinde önceki gün verilen 5.Engelsiz Mikrofon ödülleri hakkında yazı kaleme aldı..