Akra Fm Eski Çalışanları İftarda Süleymaniye`de Buluştu!

Akra Fm'in kurulduğu günden bu yana bünyesinde muhtelif görevlerde bulunmuş yirmiyi aşkın davetli katıldı.

Akra Fm Eski Çalışanları İftarda Süleymaniye`de Buluştu!

Geleneksel hale gelen ve her yıl Süleymaniye'nin manevi atmosferinde gerçekleşen Akradaş iftarı bu yıl da güzel bir ekip eşliğinde gerçekleşti.

İftar programına, Akra Fm'in kurulduğu günden bu yana bünyesinde muhtelif görevlerde bulunmuş yirmiyi aşkın davetli katıldı.

Araştırmacı-Yazar Aydın Çakırtaş'ın ve Oscar Pazarlama Genel Müdürü Fatih Sinan Türkel'in organize ettiği programa katılanlar arasında; Akra Fm'in eski kurucu müdürü, Gökyüzü Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Emin Öztürk, Deniz Feneri Derneği Başkan Yardımcısı ve Habername.com başyazarı Recep Koçak, İMKB Kurumsal İletişim Müdürü Kemal Kaptaner, sunucu, aktör Kemal Ayyıldız, Anadolu Ajansı İstihbarat Şefi Sabri Çelebioğlu, Sinema Ajans Genel Müdürü İlyas Ertemur, Platin Haber Genel Yayın Yönetmeni Yunus Göksu gibi birbirinden renkli isimler vardı.

Ser Mimaran-ı Hassa el hakir- el fakir Sinan'ın muhteşem eseri Süleymaniye Camii'nin hemen yanıbaşında iftar yapma lezzetini her yıl tekrar eden Akradaşlar 28 Temmuz Cumartesi saat 18'de bu ulu mabedin avlusunda buluşarak eski günleri yâd etmeye başladılar. Konukların teşrif etmesiyle birlikte iftar heyecanı ziyâdeleşti.

Mütevazı bir sofranın eşliğinde iftar sevinci yaşayayan ekip Mimar Sinan'ın türbesinde bir Fatiha okuduktan sonra oraya yakın ve Süleymaniye tepesine hakim bir işletmenin terasında Haliç ve Boğaz manzarası eşliğinde çay faslına geçtiler.

"Es-sohbeti bilâ çay, es-semai bilâ ay", "Çaysız sohbet, aysız gökyüzü olmaz" deyip suyun ve çayın azizliğinde birbirinden renkli sohbete râm oldular. Tüm davetlilerin sırayla kendini tanıttığı ve Akra Fm de yaşadıkları anıları yâd ettikleri görüldü. En son söz alan Akra Fm'in kurucu Genel Müdürü Hüseyin Emin Öztürk'ün söz almasıyla birlikte duygulu anlar yaşandı. Hüseyin Emin Öztürk, Akra Fm'in merhûm Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan hocaefendinin teşvikleriyle zorlu şartlar altında nasıl kurulduğunu anlattı. Kendisinin bu görev verildiğinde duyduğu kaygısını gideren cümlenin yine Es'ad Coşan hocaefendinin kendisine söylediği; "Hüseyin Bey, size yardım edenler olur" sözü olduğunu ifade etti.

Geceyi bu mekanda yarılayan ekip bir başka Ramazan güzelliğinde buluşmak üzere veda ettiler.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur