Bahçelievler’de açık havada ‘arabalı sinema’

Bahçelievler Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında sinemaların kapalı olduğu dönemde, sinema severleri arabalı açık hava sinemasında bir araya getirdi.

Bahçelievler’de açık havada ‘arabalı sinema’

Korona virüs tedbirleri kapsamında sinemaların kapalı olduğu dönemde Bahçelievler Hasan Doğan Spor Kompleksi otoparkında arabalı açık hava sineması düzenlendi. ‘Park et, Seyret' sloganıyla düzenlenen arabalı açık hava sinemasında başrollerini Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur'un paylaştığı ‘7.Koğuştaki Mucize' filmi gösterildi.
Sinema severler açık hava sinemasına yoğun ilgi gösterirken filmi sosyal mesafe kurallarına uyarak izledi. Filmi araçlarının içinden izleyen vatandaşlar, radyo frekansı üzerinden filmin sesini de yine araçlarının içinden dinledi. Araçlarıyla açık hava sinemasına gelen vatandaşlara alana girişte patlamış mısır, gazoz, kolonya ve maske hediye edildi.

 

"VATANDAŞLARIMIZI RAHATLATMAK İÇİN YAPTIK"
Açık hava sinemasına gelerek aracından filmi izleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, pandemi sürecinde evlerinden çıkamayan vatandaşlar için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Kurallara uygun olarak filmi izlediklerini belirten Başkan Bahadır, "Bugün ‘Park et seyret' sinema organizasyonu yapıyoruz.
Yaklaşık 90 gün süren bir pandemi sürecini geride bıraktık. Komşularımız genelgeler gereği virüsten kaçınmak adına, salgının ilerlememesi adına evlerde kaldılar. Yine de sosyal mesafeyi koruyarak, vatandaşlarımızı rahatlatmak için bu güzel cumartesi akşamında yine sosyal mesafe ve maskelere dikkat ederek, temizlik kurallarına devam ederek komşularımızla birlikte filmimizi izliyoruz. Güzel bir film var. Filmi izlerken çok da gürültü yapmıyoruz dışarıya. Radyo frekansları üzerinden filmi aracın içerisinden dinliyoruz. Gözümüz beyaz perdede, kulağımız arabanın hoparlöründe" dedi.

"COVİD-19 İLE MÜCADELEMİZDE REHAVETE KAPILMAMAMIZ GEREK"

Rehavete kapılmadan korona virüsle mücadele edilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "İnsanlar dışarı çıkmaya başladı. Tüm vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ‘Tamam' kelimesine uymalarını temenni ediyorum. Çok basit temizlik, mesafe ve maske. Her zaman evden çıkarken, toplu taşıma araçlarında, her zaman her yerde ‘tamam mı?' diye sorsunlar. Eğer biz böyle devam edip rehavete kapılmazsak korona virüs son bulacak" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur