Çocuklara özel

Çocuklara özel olarak hazırlanan oyun sokağı, Eyüp Belediyesi tarafından açıldı.

Çocuklara özel

Eyüp Belediyesi çocukların rahat ve güvenli bir şekilde çeşitli oyunları oynayabilmeleri için Yeşilpınar mahallesinde oyun sokağı hazırladı. Hazırlanan bu sokak, çocukların güvenlikleri için araç trafiğine kapatıldı. 100 metre uzunluğundaki bu sokağın duvarları çeşitli çizgi film kahramanlarının resimleriyle donatıldı. Oyun sokağında suya ve darbeye dayanıklı olarak özel boyalarla çizilmiş seksek, satranç, köşe kapmaca ve basketbol çizgileri yapılarak sokağın eğimli kısmına ise çocukların nostaljik bilyeli kaydırakla kaymaları için özel bir alan oluşturuldu.

eyüp

EYÜPSULTAN'DA 3 MAHALLEDE DAHA OYUN SOKAĞI AÇILACAK
Oyun sokağının açılışında konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın: "Çocuklar için oyun sokağı açarak bir ilke imza attık. Eyüpsultan'da 3 mahallede de çocuk oyun sokağı projesini hayata geçireceğiz" dedi.
Aydın: ''Çocuk oyun sokağı yaklaşık 100 metre. Çok güzel ve hızlı bir şekilde dizayn edildi. Çocukların hizmetine kazandırdık. Çocuklarımız burada bizim çocukluğumuzdaki gibi güzel oyunlar oynarlar, hayaller kurarlar ve kendilerini geliştirirler. Çocuk sokağı bir asfalt, birkaç işaret ve oyun grubundan ibaret ama esasında öyle değil. Büyükler çok iyi bilir ki 'Bizim zamanımızda' diye başlayan cümlelerle bizler çocukluğumuzdaki oyunlarımızı zikrederiz. O oyunların çok büyük özellikleri vardır. Basit, yalın ama çocukların hem fiziksel anlamda geliştiren hem de zihin ve hayal dünyasını ve kelime dağarcıklarını geliştiren özellikte oyunlardır.'' diye konuştu.

Oyun sokağında doyasıya eğlenen çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Sokağının açılış kurdelesini kesen çocuklar, eldivenli ellerini yağlı boyaya batırarak duvarlara el izlerini çıkardılar. Oyun sokağında oynayan 11 yaşındaki İrem Akdağ ve 10 yaşındaki Hamza Mutlu, oyun sokağını çok sevdiklerini ve çok eğlendiklerini söyledi.

eyüp

"ÇOCUKLARA HİZMET HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR"

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da çocuklara değer vermenin ülkeye, geleceğe, annelere ve babalara değer vermek anlamına geldiğinin altını çizerek, ''Çocuklara hizmet her şeyin üstündedir.'' dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur