Dijital Varlık Reytingleri'nde Radyo 7 lider!

Diplomacy.Live yaptığı araştırmaya göre, Radyo 7 Türkiye’de ulusal yayın yapan radyolar arasında dijital varlıklarını en iyi kullanan radyo oldu.

Dijital Varlık Reytingleri'nde Radyo 7 lider!

Geleneksel medyanın gitgide vatandaş gazeteciliği tarafından test edildiği günlerden geçiyoruz. Medya kurumlarının dijital varlıkları işte tam bu dönemde daha anlamlı hale geliyor.

Dijital diplomasi ve dijital varlıkreytingi konusunda dünya çapında otoritelerden kabul edilenDiplomacy.LiveTürkiye'de ulusal yayın yapan 30 televizyon, 30 radyo, 38 gazete ve 10 haber sitesini kapsayan Medya Dijital Varlık Reytingi'ni açıkladı.

Radyo kategorisinde Radyo7, 55.09 puan ile B- reyting alarak ilk sırada yer aldı. 51 puan alan Radyo Fenomen CCC++ reytingiyle ikinci, 50,12 puan alan Radyo Viva ise yine CCC++ reytingi ile üçüncü oldu.

Medya Dijital Varlık Reytingi'nin televizyon bölümü için 23 alanda 146 kategoride, radyolar için 25 alanda 138 kategoride, gazeteler için 30 alanda 143 kategoride, haber siteleri için 17 alanda 118 kategoride değerlendirmeler yapıldı.

Bu parametreler kapsamında dünyada ilk kez her yönüyle puanlanan dijital varlıklar 3 ana mecra olan internet sitesi, sosyal medya hesap ve sayfaları, mobil uygulamaları kapsıyor. Dijital Varlık Piramidi'ndeki tüm katmanların ağırlıklandırılarak sıralandığı Medya Dijital Varlık Reytingi için toplamda 108 medya kuruluşu değerlendirildi.

dijital varlık anketi

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur