Eski radyocu TRT Ana Haber'i sunacak

Radyonun tanınan seslerinden Ersoy Dede, 7 Eylül itibariyle TRT 1 Ana Haber'i sunacak.

Eski radyocu TRT Ana Haber'i sunacak

Uzun yıllar radyo yayıncılığı yapan ve radyo sevdasını her fırsatta dile getiren Ersoy Dede, TRT 1 Ana Haber'ini kendisinin sunacağını ve ekibiyle Harbiye'deki binada toplantı yaptıklarını açıkladı.
Muhabir, editör vb. pek çok görevde çalışan Ersoy Dede, özellikle radyoculukta yaptığı yayınlarla kısa süre içerisinde tanınmaya başlamıştır. Show Radyo, Best FM, Radyo Kozmos, Power FM, NTV Radyo ve İstanbul FM'de editör ve spiker olarak çalışan Dede, birçok radyoda genel yayın yönetmenliği görevini yürütmüştür.

RADYOCULUK KARİYERİ
Özellikle Best Fm bünyesinde uzun yıllar devam ettirdiği Sesli Gazete adındaki programla açık ara zirvede yer alan Dede, Radyo 99'da Artı Haber ve İstanbul Fm'de de Aktüel Haber programları ile adından söz ettirmiştir.

ÖDÜLLERİ
1997'de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından en başarılı gazeteci ödülüne layık görülen Dede, diğer bir taraftan gençlik döneminde uzun zaman amatör gruplarla tiyatro çalışmalarında yer alan lisanslı bir tenisçidir.

TELEVİZYONCULUK DÖNEMİ
Son zamanlarda da televizyon ekranlarda boy gösteren Dede, Habertürk, NTV ve Haber 7 kanallarında programlar hazırlayıp sunmuştur. Habertürk ekranlarında Uyandırma Servisi, Kanal 6 ekranlarında Gece Baskısı ve Haber 7'de Bugün ve Bıçak Sırtı adındaki programlar ile başarılı yayınların altına imzasını atan Ersoy Dede, Ülke Tv‘de Ana Haber Bülteni ve bir süre ise Flash TV ekranlarında Haftasonu Ana Haberi sunmuştur.
Yayınlanmış olan ‘Bir çocuk Öldü' adında bir kitabın altına imzasını atan Dede, Yeni Akit Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmış, TRT Radyo 1"de yorum yapmış, Cafe Siyaset internet sitesinde, artihaber.com ve rota haber portallarında makaleleri yayınlanmıştır. Kaçırılan gazetecilerin yaşadıklarını konu alan Suriye'de 70 Gün isimli belgeseli TRT Haber'de yayınlanmıştır.
1975 Zonguldak doğumlu Ersoy Dede'nin Fotoğraf sanatçısı Didem Özlem ile evliliğinden Ebru ve Deniz adında iki evladı vardır.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur