Haberiniz Olsun Pehlivan yollarda

Haberiniz Olsun Pehlivan yollarda

Samanyolu Televizyonu'nda ekrana gelen 'Davetsiz Misafir' adlı gezi programıyla bir dönem Anadolu'da gezmedik yer bırakmayan Mustafa Kemal Pehlivan şimdi de 'Haberiniz Olsun'la düştü yollara... Samanyolu Haber TV'de cumartesi günleri ekrana gelecek olan programda, ajanslara düşmeyen haberler, haritalarda görünmeyen yerler, hiç kimsenin bilmediği, gözlerden uzak diyarlar ve ilginç hayat hikâyeleri ekrana gelecek.

"Anadolu beni, ben de Anadolu'yu çok özlemişim. Her gün farklı bir yerde uyanmak çok güzel." diyen Pehlivan, gittiği yerlerde el üstünde tutuluyor. 'Davetsiz Misafir gelmiş' diyen misafirperver Anadolu insanı, program ekibini özellikle de Pehlivan'ı sofralarına davet ediyor. Kilolarından yakınan Pehlivan ise kara kara düşünüyor: "Nasıl zayıflayacağımı bilmiyorum. İkramı çevirmek ayıp olur diye oturuyoruz."

Yapımcılığını Feruzan Yurtseven'in üstlendiği 'Haberiniz Olsun'un sunucusu Mustafa Kemal Pehlivan, aslında televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı bir isim. 16 yıldır radyo ve televizyon dünyasının içinde yer alan Pehlivan, Samanyolu Televizyonu'ndaki 'Davetsiz Misafir' ve Samanyolu Haber Televizyonu'ndaki 'Ayaklı Mikrofon' programlarının yanı sıra halen devam eden ve hafta içi her gün yayınlanan Metro FM'deki 'Big Man Morning Show' ile adını duyurmuştu. 'Hem televizyon hem de radyo programı zor olmayacak mı?' sorusuna Pehlivan, "Hafta sonu Anadolu'da, hafta içi İstanbul'da olacağım. Biraz yoğun olacak ama olumsuz etkileneceğimi zannetmiyorum." şeklinde cevap veriyor.

İLK DURAK BOLU

"Haberiniz Olsun" ilk programında Bolu'ya konuk oluyor. Mudurnu'da folklorik bez bebek üreterek Köroğlu Dağları ve yemekleri dışında da yörelerini tanıtmaya çalışan ev kadınları bu bebekleri nasıl yaptıklarını anlatıyor. Programda ikinci durak, Türk mutfağı denildiğinde ilk akla gelen Mengen ve Aşçılık Festivali. Aşçılar yemek yapmaktaki maharetlerini gösteriyorlar. Üçüncü durak olan Gerede'de ise ölmek üzere olan bakır işçiliğini, el yapımı semaver üreterek ayakta tutmaya çalışan bakır ustası tanıtılıyor. Programda son olarak Devrek'in ilk ve tek kadın baston ustası olan Mürvet Usta ile yapılan sohbet ekrana geliyor.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur