Hakan Çelik Programlara Başlıyor

Hakan Çelik Programlara Başlıyor

Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Kanal 24 televizyonu program yapımcısı Hakan Çelik TRT Radyo 1’de “Haber – Yorum” programına 4 Ocak’ta başlıyor.

Ankara Radyosu tarafından gerçekleştirilen program hafta içi her gün 12.00 – 12.45 arasında yayında olacak.

Yapımcılığını TRT Ankara Radyosu’ndan Nizamettin Yücel’in yapacağı programda Hakan Çelik, TRT’nin deneyimli spikerlerinden Hafize Okan ile birlikte mikrofon başına geçecek.

 

Hakan Çelik Kimdir?

Basın hayatına 1988'de Günaydın Gazetesi'nde başladı. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk özel radyocularındandır. Radyoculuğa 1990'ların başında İskoçya'daki Glasgow BBC'de staj yaparak adımını attı. Aynı dönemde Britanya'nın en köklü yayın organlarından The Herald'da kısa bir süre çalıştı. Hürriyet Gazetesi'nin radyosu Hür FM'i kuran ekipte yer alan Çelik, daha sonra Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo'da programlar yaptı. 1997 yılından bu yana Posta Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Hakan Çelik, son üç yıldır gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor. Radyo ve televizyon programlarına da devam eden Hakan Çelik, 3 yıl boyunca Habertürk Televizyonu'nda 'Weekend' isimli hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu. Ufuk Güldemir'in vefatının ardından Habertürk Turgay Ciner tarafından satın alındı. Doğan Grubu'nda görev yapması nedeniyle Habertürk'ten ayrılmak zorunda kalan Hakan Çelik, Şubat 2008'den itibaren haber kanalı 24'te "hafta sonu moderatörü" olarak sabah kuşağını hazırlayıp sunmaya başladı. Çelik ayrıca TRT 1 Radyosu'nda pazar sabahları yayınlanan "Gündem" programlarına yorumcu gazeteci olarak katılıyor.

1990 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Hakan Çelik, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Avrupa Birliği'nin Siyasi Yapısı konusunda master yaptı. Çelik, İletişim Fakültesi'nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde Bilim Kurgu Sineması üzerine bir yüksek lisans programına devam etti.

1992 yılında İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın bursuyla Londra'ya gitti. Alman, Japon ve Amerikan hükümetlerinin davetleriyle bu ülkelerde seminlerlere katıldı, konferanslar verdi.

Bugüne kadar Küba Devlet Başkanı Fidel Castro ve Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus'un da aralarında bulunduğu dünya liderleriyle röportajlar yaptı. Dünyanın 100'ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulundu. Çelik, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluştan mesleki çalışmaları dolayısıyla ödüller aldı.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur