Korsana Karşı Ödül Var!

Korsana Karşı Ödül Var!

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Ratem Tarafından Düzenlenen, "Aklıma Bir Fikir Geldi" Adlı, Korsanla Mücadele Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu.

RADYO Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği RATEM tarafından düzenlenen, "Aklıma Bir Fikir Geldi" adlı, korsanla mücadele yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Toplumsal bilinç anlamında ne yazık ki fikir ürününün bir ürün olduğunu, bir yaratıcılık duygusunun sonucu olduğunu ve bu alanda yapılan herhangi bir çalıntının çok önemli bir emek hırsızlığı olduğunu, kabul eden yaygın bir düşünce sistemi yok" dedi. Yarışmada, Radyo Televizyon Ödülleri dalında birincilik ödülü "Aslını Öldürmeyin" adlı çalışmayla Gaziantep Üniversitesi’nden Ramazan Bahçeci, Dilek Telli, Diba Komşu ve Eser Yurtsever’e, ikincilik ödülü "Üçüncü El Olma" adlı çalışmasıyla Kadir Has Üniversitesi’nden Yasin Öztürk’e, üçüncülük ödülü "Korsanı Gönder Sanatçı Kalsın" adlı çalışmayla Fatih Üniversitesi’nden Duygu Koç, Ayça Gür, Rabia Musluoğlu ve Gizem Toksoy’a verildi. Özel ödüle ise "Elini Vicdanına Korsan" adlı çalışmayla İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Hilál Zengin ve Mehmet Can Örücü değer bulundu.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur