Radyoculuk Dersleri Başlıyor

Radyoculuk Dersleri Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), 2010-2011 yılı Radyo Programcılığı ve sunuculuğu branşında ön kayıtlar başladı…

Eyüp, SultanCenter Kurs Merkezi’nde Perşembe ve Cumartesi  günleri düzenlenecek kurs için, en az lise mezunu olmak ve  diksiyon eğitimi almış olmak gerekiyor.

Eğitim ile, temel iletişim kuralları, yayıncılık uygulamaları, sosyal bilinç ve radyo program teknikleri kadar, Türkçe’yi doğru kullanma, yüksek ifade gücü ile heyecan kontrolü gibi kişisel becerilere de katkıda bulunuluyor. Haziran ayına kadar sürecek teorik ve pratik eğitim sonunda, kursiyerler branş sertifikaları veriliyor.

Yılların deneyimli radyocusu ve yazarımız, Radyo 7’nin Haber Müdürü ve spikeri Mehmet Can, 200 saatlik teorik ve uygulamalı dersin büyük ilgi gördüğünü, bu yılda sınırlı sayıda ön kayıtların ardından 2 Ekim 2010 Cumartesi günü kurs merkezinde saat 13’00’te mülakat yapılacağını ve kursiyerlerin kesin kayıtlarının gerçekleştirileceğini söyledi.

Can, bu yıl iki grup halinde toplam 40 öğrenci kabul edeceklerini de kaydetti.

Kursla ilgili ayrıntılı bilgiler, İSMEK Kurs merkezinden 0212 418 43 73 no’lu telefondan ve  www.ismek.org adresinden alınabilir…

Yorumlar

  1. 11 Ekim 2010 Pazartesi

    GEÇEN YIL RADYO PROGRAMCILIĞI DERSLERİ ALDIM.MÜTHİŞ EĞLENCELİYDİ.MEHMET CAN'IN ÖĞRENCİSİ OLMAK AYRI BİR AYRICALIK:)

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur