RADYONUN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Esenler Belediyesi, 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nde, birbirinden değerli radyo programcıları ve sanatçıları düzenlediği muhteşem gecede ödüllendirdi. Bu yıl 2. kez halk oylamasıyla en iyilerin belirlendiği “Radyonun Yıldızları Ödül Töreni”nde 24 katego

RADYONUN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Esenler Belediyesi ev sahipliğinde, Radyo Esenler'in medya sponsorluğunda bu yıl 2.si düzenlenen ‘Radyonun Yıldızları Ödül Töreni' radyo programcıları ve sanatçıları bir araya getirdi. 435 bin dinleyicinin oylarıyla, 24 kategoride geçtiğimiz yılın en iyi radyo programcıları, en iyi radyo istasyonları ve ses sanatçılarının ödüllendirildiği gece, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Heyecan dolu anların yaşandığı gecede, "Onur Ödülü" müzisyen Cengiz Özkan'a takdim edildi. Muhteşem geceye şarkıcı Ece Mumay, şarkıcı Bahadır Tatlıöz, şarkıcı Altay, şarkıcı Emre Kaya, şarkıcı Ozon Orhon, müzisyen Elif Kaya, müzisyen Bade Derinöz, Türk Halk Müziği sanatçısı Elif Buse Doğan, oyuncu Selen Görgüzel, oyuncu Sinan Güleryüz ve daha pek çok isim katıldı. Altay, Ekrem Düzgünoğlu, Orka Orkestrası ve Ozon Orhon ve Elif Buse Doğan ise şarkılarıyla geceye renk kattı. Geceye, Yunanistan, Irak, Azerbaycan, Almanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nden de radyo programcıları da katıldı.

RADYO İLE TANIŞMA HİKÂYEM
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, programda radyoyla tanışma hikâyesini anlatarak "Radyo, modası geçmeyen hayatımızın en önemli parçası. Hepimizin radyoyla ilgili tanışma hikâyeleri vardır. Hepimiz radyoyla ilgili belki bir hikâyeye sahibiz. Ben de radyoyla ilk nerede tanıştım diye kendi kendime hayat hikâyemin fotoğraflarını, albümlerini geriye çevirdim" dedi ve radyoyla tanışma hikâyesini şöyle anlattı: "Çok küçük yaştayım Kıbrıs'ta savaş var. Ordumuz Kıbrıs'a çıkarma yapmış, yıl 1974. İlkokul öğrencisiyiz. Rahmetli babam radyoya kulağını vererek ağlıyor. Radyonun sesi çok yüksek çıkmıyor, ondan mıdır nedendir bilmiyorum. Kulağını vererek sürekli ağlıyordu. Sonra bir gün merak edip sordum neden ağladığını. ‘Oğlum' dedi. ‘Ordumuz Kıbrıs'ta savaşıyor. ABD bize lastik vermiyormuş. Uçaklarımız kalkmıyormuş' diye anlatır, ağlardı. Radyoyla ilk öyle tanıştım".

 

RADYO HİÇ BİR ZAMAN BİTMEYECEK
Göksu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yunus Emre der ki, ‘Söz var ki dudaktan çıkar, bir kulaktan girer, öbür kulaktan çıkar. Söz var ki yürekten çıkar, bir yüreğe gider, öbür yürekte konar. Eğer radyocumuz sözünü dudaktan değil de yürekten ifade ediyorsa şeklini, şemalini görmediği insanlarla aynı duygu bütünleşmesini kurabiliyor. Demek ki radyo aynı zamanda yüreğin elçisidir. İnsanda yürek bitmeyeceğine göre insanda gönül bitmeyeceğine göre radyo da hiçbir zaman bitmeyecektir."
Göksu ayrıca radyo programcılarına Çamlıca'daki radyo kulesinde bir araya gelme sözü vererek radyo programcılarının sarı basın kartı taleplerini de yetkili isimlere ileteceğinin müjdesini verdi.

 

ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIDIK
Programın sunuculuğunu üstlenen radyo programcısı Cenk Sarıkaya da, "Tüm meslektaşlarımın dünya radyo gününü kutluyorum. Esenler Belediyesi'nin bu yıl 3.sünü, halk oylamasıyla 2.sini düzenlediği ödül töreninde misafirlerimizle birlikte olacağız. Radyonun Yıldızları geçtiğimiz yıla göre bu yıl biraz farklı. Bu yıl çıta biraz daha yükseldi. Uluslararası platforma taşındı. 10 ülke toplam 24 kategori ve yüzlerce adayın yarıştığı yaklaşık bir ay halk oylamasıyla devam eden bir organizasyon. Rekor bir katılım oldu bu yıl. 500 bin civarında tekil oy kullanıldı. Bu katılım, yaptığımız organizasyona güveni de gösteriyor" ifadelerini kullandı.

 

ONUR ÖDÜLÜ CENGİZ ÖZKAN'IN OLDU
Radyonun Yıldızları Ödül Töreni'nde Onur Ödülü'nün sahibi olan Cengiz Özkan, ödülünü Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun ellinden alarak şunları söyledi: "Bu ödüle layık gördüğünüz için çok teşekkür ediyorum. Hem bugüne kadar türkülerini söylediğimiz ozanlarımız, âşıklarımız adına, üzerimde emeği olan 8 ay önce kaybettiğimiz Hasan Saltık adına bu ödülü kabul ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

RADYONUN YILDIZLARI YARIŞMASINDA İŞTE ÖDÜL ALANLAR:
Yılın En İyi Spor Programı: Mehmet Ayan- Lig Radyo
Yılın En İyi Kadın Radyo Programcısı: Duygu Atakan- Süper FM
Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkıcısı: Altay
Yılın En İyi Müzik Grubu: Orka Orkestrası
Yılın En İyi Erkek Sanatçısı: Emre Kaya
Yılın En İyi Ulusal Radyosu: Radyo D
Yılın En İyi Show Programcısı: Doğancan Özadlı- Süper FM
Yılın En İyi Bölgesel Radyo Programcısı: Karakız- Radyo Ekin
Yılın En İyi Arabesk Radyosu: İstanbul'un Sesi
Yılın En İyi Erkek Radyo Programcısı: Serdar Gökalp - Alem FM
Yılın En İyi Spor Radyosu: Radyo Spor
Yılın En İyi Tematik Radyosu: Radyo 45'LİK
Yılın En İyi Konuk Programcısı: Kadir Çetin- Number 1 Türk FM
Yılın En İyi Halk Müziği Radyosu: Cem Radyo
Yılın En İyi Radyo Haber Spikeri: Seçil Gören- Kral FM
Yılın En İyi Yabancı Müzik Radyosu: Power FM
Yılın En İyi Slow Müzik Radyosu: Pal Nostalji
Yılın En İyi Kadın Sanatçısı: Ayla Çelik
Yılın En İyi İnternet Radyosu: Slow Time
Yılın En İyi Radyosu: Aksaray Kral FM
Yılın En İyi Uluslararası Radyosu: 106.3 FM Azerbaycan
Yılın En İyi Şiir-Edebiyat Programcısı: Umut Öztürk- Radyo 7
Yılın En İyi Uluslararası Türk Radyo Programcısı: Elif Ergün- Almanya Metropol FM
Yılın En İyi Haber Radyosu: CNN Türk Radyo
Ömür Boyu Başarı Ödülleri ise şu isimlerin oldu:
Radyo 34-Sarı Şeker Sema
Radyo 7- Erkan Koç
Melih'in Sevgi Çemberi
Radyo Turkuaz- Utku Erdoğan
Kral FM-Afrikalı Ali
Süper FM-Cem Arslan
Radyo Turkuaz Gönül Dostu Füsun
Radyo Turkuaz- Hop Dedik Ayhan
Kral FM- Gönül Dostu Şener
Karnaval Medya- Tolga Gündüz

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur