RVD’nin yeni Başkanı seçildi

RVD’nin yeni Başkanı seçildi

9. Olağan Genel Kurul toplantısı 20 Mart 2008 Perşembe günü Mövenpick Hotel İstanbul’da gerçekleştirilen RVD’de 2005 yılından bu yana başkanlığı yürüten Hakan Uyanık bayrağı Koç Holding’de Reklam ve Medya Koordinasyonu görevini yürüten Hakan Gören’e devretti.

16. yıldır reklam ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren RVD’nin iki yıl süreyle görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu’nun Asil ve Yedek Üyeleri; Koç Holding’den Hakan Gören, Pınar’dan Azmi Gümüşlüoğlu, Oyak’dan Asaf Ardak, Eczacıbaşı’nda Ayşen Akalın, Colgate Palmolive’den Ahmet Pura, Mey İçki’den Bahadır Demir, Reckitt Benckiser’den Caner Tunaman, Doğuş Otomotiv’den Deniz Güven, Unilever’den Dilek K. Erkey, Ülker’den Fikret Işık, Danone’den Gizem Keçeci, BSH’den Hakan Turalı, Henkel’den Hasan Alemdar, Türk Telekom’dan İsmail Bayazıt, Avea’dan İlker Koçak, Teknosa’dan Kadircan Erkıralp, Turkcell’den Lale Saral Develioğlu, Akbank’dan Murat Göllü, Kraft’dan Onur Poray, HSBC’den Ömer Kayalıoğlu, Nestle’den Pınar Sükan Ertürk, İş Bankası’ndan Suat Sözen ve P&G’den Zeynep Kutlay’dan oluşuyor.

Türkiye’de reklâmın önemini, etkinliğini, verimliliğini, bilincini yerleştirmek ve geliştirmek amacıyla çalışan Reklamverenler Derneği yaklaşık 25 farklı sektörde faaliyet gösteren 73 firmadan 98 üyesiyle reklam pazarının yüzde 60’ını temsil ediyor.

RVD genel kurul

10.6.1966 İstanbul doğumlu olan Hakan Gören, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Yüksek Lisans bölümü mezunu. Gören, Hürriyet ve Günaydın Gazetelerinde çeşitli sorumluluklar üstlendikten sonra kısa bir süre Yat Limanı İşletmeciliği daha sonrası ile Arçelik, Koç Holding, Beko Ticaret A.Ş.’de yöneticilik görevlerinde bulundu.

Gören, halen Koç Holding Reklam ve Medya Koordinasyonu görevini sürdürüyor. Hakan Gören aynı zamanda, TİAK-BİAK Başkanlığı, Uluslararası Reklamcılık Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur