Saran Radyolarından "Çocuklar İçin"

Saran Radyolarından

Okula giderken birçok çocuğun kahvaltı yapmadığını ve bu nedenle “Kahvaltı Her Çocuğun Hakkı” kampanyasına Saran Holding Radyoları’nın sponsor olmasıyla destek veren Sadettin Saran, Türkiye'de çocukların 3'te 1'inin düzenli kahvaltı yapmadığına dikkat çekti.

Çocukların büyüme ve gelişmesi için yeterli ve dengeli beslenmenin kuşkusuz önemi çok büyük.

Sabahları kahvaltı yapmak başta çocuklar olmak üzere herkes için çok önemli. Çocukların düzenli kahvaltı etmemesi sonucunda büyüme ve gelişmelerinde gerileme, okul ve sosyal aktivitelerde performans düşüklüğü, dikkat dağınıklığı gibi önemli sorunlar ortaya çıkıyor. Güne iyi bir başlangıç,

daha zinde ve uyanık olmak için her sabah düzenli olarak kahvaltı alışkanlığı kazanılması gerekiyor.

Çocukların hem fiziksel hem de zekâ gelişiminde beslenme büyük önem taşıyor. Çünkü çocuklar, günlük aktivitelerin yanında büyümek ve gelişmek için de ek kaloriye ihtiyaç duyuyor. Çocuk beslenmesinde en önemli bölümü kahvaltı oluşturuyor. Güne kahvaltıyla başlayan çocukların okul başarısı artıyor.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “işte bu yüzden AKP Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen "Kahvaltı Her Çocuğun Hakkı" kampanyasını çok önemsiyoruz. Bu proje, sosyo ekonomik durumu yetersiz olan ailelere katkı sağlarken sağlıklı beslenme anlayışını da yerleştirmeyi hedeflediği için iletişim sponsoru olduk” dedi.

Kahvaltı öğünü abur cubur besinlerle asla geçiştirilmemeli. Özellikle okul çağındaki çocukların çok önemli bir bölümünün kahvaltı etmediği, bunun yerine kolalı içecek, hamburger, cips, çikolata gibi çok yüksek enerjili besleyici değeri olmayan besinlerle beslendikleri biliniyor.

Sadettin Saran, "Tabii eski bir sporcu olarak, spor adamı olarak kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu düşünüyorum. Bu konuda bilinçlenmek ve bilinçlendirmek çok önemli. İnşallah çorbada da bizim de tuzumuz olacak" dedi.

Projenin ilk ayağının basına aktarılması amacı ile 5 Nisan Salı Günü AKP Genel Merkez Binası’nda yapılan basın toplantısının ardından, 6 Nisan Çarşamba günü kampanyaya dahil olan Eyüp Belediyesinin belirlediği SİLAHTARAĞA İLKÖĞRETİM OKULU’nda; Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun da katılımı ile ilköğretim 1.2.ve 3. sınıf öğrencilerine ilk dağıtımlar yapıldı.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur