Sonifex'ten yeni modeller

Sonifex'ten yeni modeller

RB-DSD1, özellikle radyo istasyonu ana çıkışları ve verici tarafında kullanılmak üzere dizayn edilen ve Redbox serisine yeni eklenen sayısal sessizlik algılama (digital silence-detection) cihazıdır. Cihaz, ses kesilmesi durumunda iki sayısal giriş arasında anahtarlama yapar. Mevcut RB-SD1 analog sessizlik algılama modeline benzer bir şekilde, sayısal versiyon AES/EBU, S/PDIF ve TOSLink sayısal girişlere ve çıkışlara, seçilebilir sessizlik süresine ve kazanç eşiğine, manuel veya otomatik dönüşe, ve TTL worldclock ve AES/EBU sync girişlere sahiptir.

Yeni çıkan diğer bir ürün ise, Dolby kod çözme (decode) özelliğine sahip 1U rack-mount ses monitoru Reference Monitor RM-4C8-HDE1'dir. Yeni versiyon Reference Monitor Dolby E veya Dolby Digital ses "stream" kod çözümü yaparak kullanıcının 8 veya 5.1 ses kanallarını görsel, herhangi iki kanalı ise sesli olarak monitor etmesine imkan vermektedir. Dolby E ve Dolby Digital sinyallerini çözen üç adet referans monitor ürünü mevcut. Rack-mount veya mevcut RM-4C8'e eklenebilen kart versiyonu bulunan cihaz, AES ses "stream"inden Dolby 5.1 ses kodunu çözebilir (XLR veya BNC bağlantı seçenekleriyle) veya HD/SD-SDI kaynağından AES "stream"i çıkardıktan sonra, Dolby kodlanmış AES sinyalin kodunu çözebilir.

Öncelikli olarak yayıncılık sektörü için ses cihazları üreten Sonifex, Redbox serisinin başarısından ve müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine ilk video ürünü olan RB-VHDA8 geliştirdi. Redbox RB-VHDA8, "re-clocking" ve 3G, HD-SDI veya SD-SDI kaynağını 8 çıkışa dağıtan, 1 giriş ve 8 çıkışlı yüksek performansa sahip 3G/HD/SD-SDi dağıtım amplifikatörüdür. Cihaz, otomatik giriş algılama, "re-clocking" ve 200 ile 400 metre (HD/SD) uzunluğunda coax kablo üzerindeki giriş sinyalinin kablo dengelemesini sağlarken, bütün SD, HD ve 3G standartlarını destekler. Arka panelinde 3G/HD/SD-SDi giriş için bir adet, çıkışlar için de sekiz adet dişi BNC konnektör bulunmaktadır. AC güç kaynağı girişinin haricinde, canlı yayın araçlarında kullanıma imkan veren 12V DC girişi bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur