TRT`de Dört Yıl Daha...

Şahin'in atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzasından sonra Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

TRT`de Dört Yıl Daha...

TRT Genel Müdürlüğü'ne İbrahim Şahin yeniden atandı. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, atama kararnamesine Bakanlar Kurulu'nda gerekli imzaların atıldığını söyledi. Şahin'in atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalandıktan sonra Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), geçen hafta yaptığı toplantıda, genel müdürlük için aday sayısını 38'den 3'e indirerek bu isimleri Bakanlar Kurulu'na bildirmişti. Bakanlar Kurulu da adaylar İbrahim Şahin, RTÜK Strateji Dairesi Başkanı İrfan Barut ve RTÜK Başkanlık Müşaviri Hikmet İnce arasından bir seçim yaptı. 2007 yılında TRT Genel Müdürlüğü'ne getirilen Şahin'in görev süresi 21 Kasım itibarıyla doluyordu. Şahin, Kasım 2015'e kadar bu görevde kalacak.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ile Ulaştırma Bakan Danışmanlığı da yapan İbrahim Şahin, 2003-2005 yılları arasında PTT Genel Müdürü idi. Şahin Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı olduğu dönemde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandı.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur