Twitter Karakter Sınırını 280'e Çıkarıyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, karakter sınırını 280'e çıkardığını açıkladı. İnsanların düşüncelerini daha rahat ifade etmesini amaçlayan şirket, şimdilik küçük bir grupla yeni karakter sınırını test ediyor.

Twitter Karakter Sınırını 280'e Çıkarıyor!

Twitter'ın kuruluşundan beri değişmeyen karakter sınırı, bazı yeniliklerle (linklerin dahil edilmemesi vs.) daha kullanışlı hale gelse de düşünceleri karşı tarafa aktarmak için yeterli olmuyordu. Üstelik dilden dile değişen farklılıklar söz konusuydu. Örneğin, İngilizce olarak attığınız bir tweet ile 140 karakter sınırına takılabiliyorken, aynı tweet'i Japonca veya Korece attığınızda daha az karakterle kendinizi ifade edebiliyordunuz.

Önemli bir anlam veya duygu içeren bir kelimeyi kaldırmakla devam eden bu süreç sonunda Twitter'ın da canına tak etti. Dünyanın dört bir yanında yaşayan insanların kendilerini platformda daha rahat ifade etmesini isteyen şirket, Twitter karakter sınırını 280'e çıkardı.

Konuyla ilgili bir blog yazısı paylaşan Twitter Ürün Müdürü Aliza Rosen, neden 280 karaktere geçiş yapacaklarını araştırmalara dair verilerle açıkladı.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur