URYAD Radyo Reyting Araştırması Sonuçları Açıklandı

URYAD ve Nielsen'in gerçekleştirdiği "Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması"nın Mayıs 2015 sonuçları açıklandı.

URYAD Radyo Reyting Araştırması Sonuçları Açıklandı

Araştırma sonuçlarına göre Mayıs ayında Türkiye genelinde en çok radyo dinleyen sosyo-ekonomik grup AB grubu oldu.

URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay en az 5 bin hane ve 7500 birey ile yapılan "Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması"nın Mayıs 2015 sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre oran olarak en çok radyo dinleyen sosyo-ekonomik grup AB grubu oldu.

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay: "Mayıs 2015 itibariyle Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması'nın 8.sini gerçekleştirdik. Nielsen işbirliği ile radyo dinleyicisinin radyo dinleme alışkanlıklarını tespit etmek üzere güncel ve güvenilir araştırmalar yapmaktayız. Buna göre, Türkiye'de erkekler radyoyu en fazla sabah 7-10, kadınlar 12-15 saatleri arasında dinliyor. Radyo dinlediğimiz zaman da en az yarım saat dinleyenlerin oranı yüzde 87.2 ile açık ara farkla öne çıkıyor. Radyoyu en çok dinleme sebeplerimiz de sırasıyla dinlenme-zaman geçirmek, eğlenmek, bilgi edinmek, yeni müzikler keşfetmek ve bulunduğumuz ortamda bir başkası dinlediği için olarak ön plana çıkıyor. Yani radyoyu hem eğlenme hem bilgi edinme hem yeni şeyler keşfetmek için tercih ediyoruz hem de birey ve tüketici olarak dinlememizin haricinde bulunduğumuz ortamda çalınan radyoyu da dinliyoruz." dedi.

* Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması, URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır. Araştırmanın sonuç sıralaması, URYAD A.Ş.'ye üye olan kanallar arasında yapılmaktadır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur