RADYOCUYUZ.COM

Geçmişten beri çok fazla bilinmeyen, bir tarafı hep gizli kalan ama bunlara rağmen en çok sevilen yayın organıdır RADYO... Kulak yoluyla çok daha samimi diyalogların kurulması zaman zaman "Neden?" sorusunu sordurmuştur insana... Radyoların bu kadar popüler ve kalıcı bir samimiyet unsuru olmasına anlam verememişlerdir. Günü gelip de bu insanlar akşam yataklarına uzandıklarında yanlarında samimi bir sesin varlığını hissedinceye kadar ya da hayatın mevcut kargaşası içerisinde herhangi ekstra bir çaba sarf etmeden, işlerine devam ederken, kendilerini hiçbir şeyden alıkoymadan takip edebildikleri bir yayın organı olarak karşılarında bulduklarında: " Neden radyo?" sorusunun da cevabını bulmuş oldular bir bakıma...

Radyoların bir çakmak büyüklüğünde olması ve koca bir dünyayı içine alması artık bu soruyu da sordurmuyor. Kullanım alanı olarak kentsel yerleşimin yanında kırsal yörelerde insanların haber, müzik denince aklına ilk gelen unsurun radyo olduğunu da unutmamak gerekir. Radyoların ilgi odağı olmasının ana nedeni gizlilik ilkesidir. Katı kurallara bağlı değildir bu ilke çünkü gizlilik radyonun doğasında mevcuttur. Bu sadece yayıncıların görünüp görünmemesi şeklinde algılanmamalıdır. Günümüzde Cd, mp3, I Pod vb müzik çalıcı unsurların hemen hemen herkeste bulunmasına rağmen radyodan dinlenecek şarkının yeri çok daha farklıdır. Çünkü birazdan ne çalacağı gizli ve sürprizdir...

İnsanlara bu kadar yakın olan ve onlar tarafından yoğun ilgi gören bu yayın organını sadece dinleyici kitlesine değil, birbirleri arasında da gizlilik(!) ve samimi diyaloglardan yoksun olarak karşımıza çıkmaktadır. ve bu durum günümüz Radyo Yayıncılığının aşılması gereken bir problemi gibi durmaktadır karşımızda.. Zaman zaman bir takım radyo oluşumları meydana getirilmişse de onların ihtiyacına cevap verememiş ve zamanla hedefinden sapmıştır.

İşte böyle bir gereklilik "Radyolar arası iletişim süreci" artık karşımıza bir zorunluluk olarak çıkmaktadır. Türkiye de ilk radyo çalışanları bu eksikliğin belki ilk günden farkındaydılar.. ve şimdi bir adım atıyorlar... BÜYÜK BİR ADIM!

radyocuyuz.com Türkiye'nin ilk radyo iletişim platformu olarak; teknikten yayıncıya, yöneticiden reklam gelirlerine, logodan dinleyici profiline kadar radyoyu ve radyocuları ilgilendiren her alanda; haberleri, söyleşileri teknik ve detay analizlerini siz radyocularla buluşturuyor.

Radyoyu ve radyocuları ilgilendiren her alanda işbirliği yapmak, görüş belirtmek ya da bu görüşlerden istifade etmek isteyen radyocu arkadaşlar; tek merkezli değil her birinizin bir merkez olabileceği bu sivil oluşumun bir parçası olarak birbirimizin hemen yanı başında olacağız. Sektörel birikimlerimizi paylaşıma açacağız..

Eğer siz de sorulan bir soruya "Radyocuyuz" diye cevap veriyorsanız.

Sizi bekliyoruz...

Radyocuyuz.com ailesi